Polowanie integracyjne Stowarzyszenia Kół Łowieckich Ziemi Braniewskiej

Dnia 11 grudnia 2014 r., na terenie Koła Łowieckiego „Mewa” w Braniewie, odbyło się polowanie integracyjne Stowarzyszenia Kół Łowieckich Ziemi Braniewskiej. W polowaniu wzięli udział myśliwi braniewskich kół, władze okręgowe Elbląskiej Organizacji Łowieckiej na czele z prezesem EORŁ i członkiem NRŁ kol. dr Józefem Hryniewiczem i łowczym okręgowym kol. Wieńczysławem Tylkowskim oraz zaproszeni goście.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na odprawie stanęło 20 myśliwych, naganiacze oraz 6 psów myśliwskich. Polowanie prowadził prezes KŁ. „Mewa”, członek EORŁ kol. Jan Hryniewicz, wspólnie z łowczym koła kol. Janem Staniszewskim i gospodarzem obwodu łowieckiego nr 56 kol. Andrzejem Silickim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po przywitaniu gości i myśliwych prowadzący polowanie kol. Jan Hryniewicz przedstawił nagankę, psy i organizację polowania. Organizatorzy wręczyli, jako upominki, wszystkim uczestnikom czapko – szale w kolorze ostrzegawczym z logo KŁ. „Mewa”. Był to bardzo sympatyczny upominek. Bez zbytniej zwłoki ruszono więc  w knieję. Nie będziemy opisywać polowania miot po miocie. Wystarczy powiedzieć że, zwierzyny było mnóstwo. Strzały padały w każdym miocie. Organizacja polowania była wzorcowa. Myśliwych i nagankę podwożono podwodami. Prowadzący polowanie miał stały kontakt za pomocą GPS ze swoimi pomocnikami i naganką.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Polowanie bardzo sprawnie posuwało się do przodu. Śniadanie zjedliśmy w nowo wybudowanym obiekcie rekreacyjnym KŁ. „Mewa” w Baranówce, a potem znowu ruszyliśmy do lasu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Około godz. 14:00 zaczęli ściągać myśliwi. Wielu z zatkniętymi za kapeluszami i czapkami gałązkami „złomu”. Przywożono też upolowaną zwierzynę i ułożono pokot. Był imponujący – jeleń byk i 19 dzików

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sygnalista zaprosił łowców na zbiórkę. Prowadzący polowanie podziękował wszystkim za dyscyplinę i zachowanie bezpieczeństwa oraz ogłosił wyniki łowów. Padł jeden jeleń byk i 19 dzików.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Królem Polowania został prezes EORŁ kol. Józef Hryniewicz, który zanotował niespotykany sukces. Były to dwa triplety do dzików. Strzelenie dubleta to wyczyn, strzelenie tripleta do rzadki wyczyn. A na strzelenie dwóch tripletów po prostu nie ma określenia. Trafił się olbrzymi sukces. W sumie jednak nic w tym dziwnego, jest bowiem udziałem doskonałego strzelca i myśliwego. Szczere gratulacje kol. prezesie !!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I Wicekrólem został kol. Janusz Świątkowski strzelając jelenia byka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

II Wicekrólem został kol. Tadeusz Rajkowski strzelając „szablastego odyńca”. Dodajmy że, kol. mieszka w Kanadzie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na koniec głos zabrał prezes EORŁ kol. dr Józef Hryniewicz, który podziękował, w imieniu wszystkich łowców, prezesowi KŁ. „Mewa”, prowadzącemu polowanie integracyjne kol. Janowi Hryniewiczowi. Za piękne polowanie, wzorową organizację, koleżeńskość i piękny pokot, świadczący o bogactwie łowiska. Wyraził też nadzieję że, inne braniewskie koła łowieckie podejmą wyzwanie i w następnych latach będą organizować podobne polowania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wspólny obiad i biesiada myśliwska zakończyły to fantastyczne polowanie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dziękujemy kol. Andrzejowi Czaplińskiemu przewodniczącemu Komisji Kultury EORŁ za tak fantastyczną fotorelację!

źródło materiału – http://www.pzlelblag.pl/#565

 

więcej zdjęć